عذرخواهی آکادمی سلطنتی هنر لندن از جس دو والز

آکادمی سلطنتی هنر در لندن RA دلیل حذف آثار جس دو والز از گالری هدیه فروشی خود به دلیل متهم کردن وی به بیان دیدگاه ترنسفوبیک در وبلاگی که در سال 2019 منتشر کرده بود، عذرخواهی کرد.

در بیانیه ای که این آکادمی منتشر کرد گفته‌شده، یک‌چیز برای ما روشن است،ما باید این مسئله را بهتر حل می‌کردیم.

هفته گذشته RA بیانیه‌ای مبنی بر دریافت شکایت به دلیل فروش آثار یک هنرمند بابیان دیدگاه ترنسفوبیک در استوری اینستاگرام خود صادر کرد و همچنین اضافه کرد که آثار وی در آینده پذیرش نخواهند شد و از کسانی که از این موضوع شکایت کرده‌اند تشکر کرد. جس دو والز گفته که اثر او پس از تلاش فعالان آنلاین در مورد اتهام وی از گالری هنری حذف شد.

به دنبال خشم رسانه‌ها RA می‌گوید: ما از دو والز به خاطر رفتاری که با او داشته‌ایم عذرخواهی کردیم و اکنون این کار را علناً انجام می‌دهیم. ما حق نداشتیم نظرات شخصی او را در شبکه‌های اجتماعی قضاوت کنیم، این مسئله برخلاف مهم‌ترین ارزش اصلی ما یعنی حمایت از آزادی بیان است.

والز در این خصوص اظهارنظری نکرده اما RA در صفحه توییترش نوشته است: او در صحبت با رادیو BBC4 گفته است که در حال بررسی اقدامات قانونی علیه این موسسه است.  RAهمچنین افزود بحث و گفتگو با وی درباره همکاری مجدد را آغاز خواهیم کرد. تحمل آزاداندیشی هسته اصلی چیزی است که از آن دفاع و حمایت می‌کنیم. درواقع آزادی بیان گاهی باعث ایجاد همدلی و احترام به تفاوت‌ها می‌شود در برخی مواقع باعث خشم و آزار می‌شود. ما همچنان در این مورد تامل خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که در آینده عملکرد بهتری در این خصوص خواهیم داشت.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.